Deniz Ticaret, Taşıma ve Lojistik Hukuku

Midyat & Partners deniz ticaret hukuku ile ilgili yüksek eğitim ve deneyime sahip avukatları ile denizcilik sektörünün her alanında müvekkillerine eksiksiz hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler, armatörler, gemi kiracıları, brokerlar, tekne ve makine sigortacıları, reasürörler, P&l kulüpleri, tersaneler, limanlar, gemi acenteleri gibi denizcilik sektörünün tüm bileşenleri için geçerlidir. Başta çarter sözleşmeleri ve konşimentodan kaynaklı ihtilaflar olmak üzere, gemi alım satım sözleşmeleri, gemi inşa ve buna bağlı gemi ipoteği sözleşmeleri, yük alacaklısı hakları, çatma ve kurtarma, müşterek avarya, gemilerin ihtiyati veya kesin haczi ve icra satışı, deniz taşımacılığından kaynaklanan deniz kirliliği ve bundan doğan idari cezalar, deniz sigortaları, P&I Kulüpleri, gemi adamı ve deniz iş kanunu gibi konularında yerel ve uluslararası müvekkillerimize en geniş anlamda hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Ayrıca Deniz Ticaret ekibimiz yat sahiplerine ve potansiyel yat alıcılarına özellikle vergilendirme konularında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Midyat & Partners hava, tren ve kara yoluyla ayrı ayrı veya kombine olarak multimodal taşımacılık (lojistik) kurallarını en geniş şekilde eşya ve yolcu taşımacılığından doğan ihtilaflarda uygulamaktadır.

TÜM UZMANLIK ALANLARIMIZ